Pelyno arbata: kaip ir kodėl ją gerti?

Pelynas (Artemisia absinthium) yra daugiametis žolinis augalas, kuris auga laukuose, pievose ir šaligatviuose. Jis turi būdingą kartų skonį ir stiprų aromatą, kurį lemia jo sudėtyje esantys eteriniai aliejai, karčiųjų glikozidų, flavonoidų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Pelynas yra viena iš seniausių ir vertingiausių vaistažolių, kuri naudojama liaudies medicinoje nuo įvairių ligų ir negalavimų.

Pelyno arbata yra paprastas ir efektyvus būdas pasinaudoti šio augalo gydomosiomis savybėmis. Šiame straipsnyje mes jums papasakosime, kaip ir kodėl verta gerti pelyno arbatą, kokią naudą ji teikia sveikatai ir kaip ją tinkamai paruošti.

Pelyno arbata kaip ir kodėl ją gerti

Kaip gerti pelyno arbatą?

Pelyno arbata gali būti gaminama iš šviežių arba džiovintų augalo lapų ir žiedų. Jei naudojate šviežią pelyną, geriausia jį skinti vos pradėjus žydėti, kai jame yra daugiausia aktyviųjų medžiagų. Jei naudojate džiovintą pelyną, pasirinkite kokybišką ir ekologišką žaliavą.

Pelyno arbatos paruošimas yra labai paprastas:

  • Dėkite pelyno lapus ir žiedus į puodelį. Užpilkite verdančiu vandeniu.
  • Uždenkite puodelį ir leiskite pritraukti iki 15 min. (palikus ilgiau, arbata taps kartesnė)
  • Nukoškite ir gerkite.

Pelyno arbata turi labai kartų skonį, todėl jei jums nepatinka, galite ją saldinti medumi arba pridėti kitų arbatžolių, tokių kaip mėta, ramunėlės arba citrina.

Pelyno arbata rekomenduojama gerti tris kartus per dieną po 5 gurkšnius prieš valgį. Tačiau nereikia jos gerti ilgiau nei 2 savaites iš eilės, nes ji gali sukelti šalutinį poveikį, tokių kaip pykinimas, galvos skausmas arba nervinis sujaudinimas. Taip pat nereikia perdozuoti pelyno arbatos, nes ji gali būti nuodinga dideliais kiekiais.

Kodėl gerti pelyno arbatą?

Pelyno arbata turi daug naudingų savybių sveikatai, kurias patvirtina tiek liaudies medicina, tiek moksliniai tyrimai. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl verta gerti pelyno arbatą:

  • Gerina virškinimą. Pelyno arbata stimuliuoja skrandžio ir žarnyno veiklą, padidina skrandžio sulčių ir tulžies gamybą, skatina apetitą ir maisto virškinimą. Ji taip pat padeda esant pilvo pūtimui, vidurių užkietėjimui, gastritui, opai, disbakteriozei ir kitoms virškinimo sutrikimams.
  • Naikina parazitus. Pelyno arbata yra viena iš geriausių natūralių antiparazitinių priemonių, kuri veiksmingai naikina kirmėles, bakterijas, grybelius ir mieliagrybius žarnyne. Ji taip pat padeda pašalinti toksinus ir šlakus, kurie kaupiasi dėl parazitų veiklos.
  • Slopina uždegimus. Pelyno arbata turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda mažinti skausmą ir patinimą esant įvairioms uždegiminėms ligoms, tokioms kaip artritas, reumatoidinis artritas, podagra, cistitas, pielonefritas ir kt.
  • Stiprina imunitetą. Pelyno arbata padeda stiprinti organizmo gynybines jėgas ir kovoti su infekcijomis. Ji taip pat turi antivirusinį ir antibakterinį poveikį, kuris padeda gydyti peršalimo ir gripo simptomus, tokius kaip karščiavimas, kosulys, sloga ir gerklės skausmas.
  • Ramina nervus. Pelyno arbata turi raminamąjį poveikį nervų sistemai ir padeda atsipalaiduoti. Ji taip pat gali pagerinti nuotaiką, sumažinti stresą, nerimą ir depresiją. Be to, ji gali padėti esant nemigai ir naktiniams košmarų sapnams.

Pelyno arbata yra natūrali nauda puodelyje, kuri gali pagerinti jūsų sveikatą ir savijautą. Tačiau nepamirškite laikytis rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės, kad išvengtumėte galimo šalutinio poveikio. Jei turite kokių nors sveikatos problemų arba vartojate vaistus, pasitarkite su gydytoju prieš gerdami pelyno arbatą.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *