Viržiai: spalvingi ir lengvai augantys krūmokšniai

Viržiai yra erikinių šeimos augalai, kurie žydi nuo liepos iki lapkričio ir puošia sodą savo įvairiaspalviais žiedynais. Viržiai yra nepretenzingi ir gerai prisitaiko prie skirtingų sąlygų, tačiau jie reikalauja rūgštaus ir apydrėgnio dirvožemio, saulėtos ar pusiau pavėsio vietos ir reguliaraus genėjimo. Viržiai taip pat turi gydomųjų savybių ir gali būti naudojami kaip vaistiniai augalai.

Viržiai: spalvingi ir lengvai augantys krūmokšniai

Kaip pasirinkti ir sodinti viržius?

Viržių veislių yra daugiau nei 800, todėl galima rasti tinkamą variantą bet kokiam skoniui ir poreikiui. Viržiai skiriasi savo aukščiu, lapų ir žiedų spalva, žydėjimo laiku ir trukme. Viržiai gali būti sodinami kaip soliteriai, grupės ar žemės dangos augalai. Jie puikiai dera su kitais erikiniais augalais, tokiais kaip rododendrai, azalijos, brūkšnainieji erikai arba pušaitės.

Viržius galima sodinti visą šiltąjį sezoną, jeigu jie auginti vazonėliuose. Jeigu jie perkelti iš grunto, geriausias laikas tai padaryti yra ankstyvas pavasaris. Sodinant reikia pasirūpinti rūgščiu substratu, kuris tinka erikiniams augalams. Substratas gali būti sumaišytas su smėliu arba durpėmis, kad pagerintų jo drenažą ir struktūrą. Viržius reikia sodinti tokiame pačiame gylyje, kaip jie augo vazonėlyje, ir laistyti gausiai po sodinimo. Viržius galima sodinti 30 cm atstumu vienas nuo kito.

Kaip prižiūrėti viržius?

Viržiams nereikia daug priežiūros, tačiau yra keli dalykai, kuriuos reikia atsiminti:

  • Viržiams reikalingas rūgštus dirvožemis, todėl jų šaknis reikia mulčiuoti rūgštosiomis medžiagomis, pvz., durpėmis, spygliuočių adatomis arba šlapiais lapais.
  • Viržiams nereikalingas tręšimas, nes jie gerai auga skurdžiose žemėse. Jeigu norima pagerinti jų žydėjimą arba spalvą, galima naudoti specialias trąšas erikiniams augalams.
  • Viržiams reikalingas reguliarus genėjimas, kad jie neišaugtų per daug ir neišplauktų. Genėti reikia pavasarį po žydėjimo arba rudens pradžioje prieš žiemą. Genant reikia nukirpti tik žiedynus ir nedidelę dalį stiebų.
  • Viržiams reikalingas pakankamas drėgnumas, todėl juos reikia laistyti sausais ir karštais laikotarpiais. Tačiau reikia vengti perlaistymo ir stovinčio vandens, nes tai gali sukelti šaknų puvimą arba grybelines ligas.
  • Viržiams reikalinga saulėta arba pusiau pavėsio vieta, kurioje jie gaus pakankamai šviesos ir šilumos. Viržiai nėra labai atsparūs šalčiui, todėl žiemą juos reikia apsaugoti nuo stipraus vėjo, sniego ir šalnų. Galima juos uždengti lapais, šiaudais arba plėvele.

Kaip naudoti viržius?

Viržiai yra ne tik gražūs, bet ir naudingi augalai. Jų žiedynai ir lapai turi gydomųjų savybių ir gali būti naudojami kaip vaistiniai augalai. Viržiai pasižymi dezinfekuojamuoju, antiseptiniu, valomuoju, priešuždegiminiu poveikiu, gydo žaizdas, skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme, lengvina atsikosėjimą, ramina. Viržius galima naudoti kaip arbatą, tinktūrą, kompresą arba vonią.

Viržiai taip pat yra puikūs dekoratyviniai augalai, kurie gali būti naudojami kaip puokštės, vainikai, girliandos arba kompozicijos. Viržiai ilgai išlaiko savo spalvą ir formą net ir sudžiuvę, todėl jie tinka kurti originalius ir ilgalaikius papuošalus.

Išvada

Viržiai yra spalvingi ir lengvai augantys krūmokšniai, kurie žydi nuo liepos iki lapkričio ir puošia sodą savo įvairiaspalviais žiedynais. Viržiai yra nepretenzingi ir gerai prisitaiko prie skirtingų sąlygų, tačiau jie reikalauja rūgštaus ir apydrėgnio dirvožemio, saulėtos ar pusiau pavėsio vietos ir reguliaraus genėjimo. Viržiai taip pat turi gydomųjų savybių ir gali būti naudojami kaip vaistiniai augalai arba dekoratyviniai papuošalai.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *