Vijoklinių rožių sodinimas ir priežiūra

Vijoklinės rožės yra vienas iš labiausiai vertinamų augalų daugelio sodininkų. Jos suteikia sodui vertikalų elementą, puošdamos tvoras, sienas, pergolas ir kitas atramas. Tinkamai pasodintos ir prižiūrimos, vijoklinės rožės gali džiuginti akį ir sielą daugelį metų.

Kodėl verta rinktis vijoklines rožes?

Vijoklinės rožės

Vijoklinės rožės ne tik puošia aplinką, bet ir pritraukia naudingus vabzdžius, pavyzdžiui, bitės, kurios yra būtinos augalų apdulkinimui. Be to, jos gali padėti užmaskuoti mažiau patrauklias sodo vietas arba sukurti gyvą privatumo sieną.

Kaip pasirinkti tinkamą vietą sodinimui?

Svarbiausias veiksnys, lemiantis sėkmingą vijoklinių rožių augimą, yra teisingai parinkta vieta. Rožės mėgsta saulėtą, apsaugotą nuo stiprių vėjų vietą. Idealus pasirinkimas būtų rytų arba pietų krypties siena ar tvora, kur augalai galėtų gauti mažiausiai 6 valandas tiesioginės saulės šviesos per dieną.

Sodinimas

Vijoklines rožes galima sodinti tiek pavasarį, tiek rudenį. Svarbu, kad žemė nebūtų užšalus ar per drėgna. Sodinimo skylė turėtų būti pakankamai didelė, kad tilptų visos šaknys, o prieš sodinant būtina šaknis apkarpyti ir mirkyti vandenyje maždaug valandą.

Sodinimo metu į skylę reikėtų įpilti komposto arba specialių rožių trąšų, kurios padės augalui geriau įsitvirtinti naujoje vietoje. Po sodinimo augalą reikėtų gausiai palaistyti.

Priežiūra

Vijoklinių rožių priežiūra apima reguliarų laistymą, ypač karštu oru, tręšimą mineralinėmis trąšomis pavasarį ir vasaros pradžioje, bei kasmetinį genėjimą, kuris padeda palaikyti augalo formą ir skatina gausų žydėjimą.

Žiemai augalus reikėtų paruošti apdengiant šaknis storu lapų ar šiaudų sluoksniu, kad apsaugotumėte juos nuo šalčio.

Įdomūs faktai

Ar žinote, kad kai kurios vijoklinių rožių veislės gali užaugti iki 15 metrų ilgio? Tokie augalai puikiai tinka dideliems sodo projektams, kurie reikalauja vertikalios žaliosios struktūros.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *