Astrancijos – nepretenzingos grožybės jūsų sode

Astrancijos, moksliniu pavadinimu Astrantia, yra vienos iš gražiausių ir nepretenzingiausių augalų, kurias galite pasirinkti savo sodui. Šios žolinės daugiamečių augalų grožybės priklauso salierinių (Apiaceae) šeimai ir gali pasigirti ilgu žydėjimo periodu, kuris trunka nuo ankstyvos vasaros iki vėlyvo rudens.

Astrancijos sode

Išskirtinės Savybės

Astrancijos žavi ne tik savo žiedų grožiu, bet ir nepretenzingumu. Jos gali augti tiek saulėtose, tiek pavėsingose vietose, mėgsta drėgną, bet gerai drenuojamą dirvą. Šie augalai atsparūs šalčiui, todėl Lietuvos klimatas jiems puikiai tinka.

Augimo sąlygos

Sodinant astrancijas, svarbu pasirinkti tinkamą vietą ir dirvožemį. Nors jos toleruoja įvairias auginimo sąlygas, geriausi rezultatai pasiekiami, sodinant jas pusiau šešėlioje, kur dirvožemis yra šiek tiek rūgštus ir turtingas organinėmis medžiagomis. Reguliarus mulčiavimas padeda išlaikyti dirvožemio drėgmę ir maistingumą.

Veislių Įvairovė

Astrancijų veislių įvairovė leidžia kiekvienam rasti sau labiausiai patinkančią. Populiarios veislės yra ‘Star of Beauty’, ‘Ruby Wedding’ ir ‘Buckland’, kurios džiugina akį įvairiais žiedų atspalviais – nuo baltos iki tamsiai raudonos.

Auginimo patarimai

  • Parinkite saulėtą arba pusiau šešėlinę vietą.
  • Užtikrinkite, kad dirvožemis būtų derlingas, gerai drenuojamas.
  • Laistyti sausros metu, nes astrancijos mėgsta drėgną dirvožemį.
  • Pavasarį praturtinkite dirvožemį kompostu arba organinėmis trąšomis.
  • Nukirpkite nužydėjusius žiedynus, kad skatintumėte naują žydėjimą.

Panaudojimas sode

Astrancijos puikiai tinka mišriems gėlynams, sienoms ar kaip fonas žemesniems augalams. Jos taip pat gali būti naudojamos kaip puošnių žiedų šaltinis floristikos darbams.

Įdomus faktas

Ar žinojote, kad astrancijos gali būti naudojamos natūralios apsaugos nuo šliužų ir sraigių priemonė? Jų specifinis kvapas atbaido šiuos kenkėjus, todėl jos yra puikus pasirinkimas auginti šalia jautresnių augalų.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *