Viendienės

Blooming daylilies in a garden

Viendienės, arba Hemerocallis, yra vienos iš labiausiai mylimų ir paplitusių daugiametės sodininkystės gėlių. Jos pavadinimas, kilęs iš graikų kalbos žodžių „hēmera”, reiškiančio „diena”, ir „kalos”, reiškiančio „grožis”, puikiai atspindi šių augalų esmę – nepaprastą, bet trumpalaikį žiedų grožį.

Augimo Sąlygos

Viendienės nepretenzingos ir lengvai prisitaiko prie įvairių augimo sąlygų, tačiau geriausiai jaučiasi saulėtoje arba pusiau šešėlioje vietoje su gerai drenuojama dirva. Norint pasiekti gausų ir ilgalaikį žydėjimą, viendienes reikėtų sodinti vietose, kurios gauna bent kelias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną.

Priežiūra

Viendienės reikalauja minimalios priežiūros. Pakanka reguliariai laistyti, ypač sausų orų metu, ir tręšti kompleksinėmis trąšomis pavasarį ir vasarą. Svarbu laiku pašalinti išžydėjusius žiedus, kad augalas galėtų skleisti naujus.

Veislių Įvairovė

Šiandien veisėjai siūlo šimtus viendienių veislių, kurios skiriasi žiedų spalvomis, dydžiais ir formomis. Tai leidžia kiekvienam sodininkui sukurti asmeniškai jam patinkantį spalvų derinį savo sode.

Įdomūs Faktai

Ar žinojote, kad viendienių žiedlapių galima valgyti? Jie gali būti naudojami salotose ar kaip dekoracija patiekalams, pridėdami ne tik spalvos, bet ir švelnaus skonio.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *