Smaragdinės tujos – prabanga jūsų sode

Smaragdinė tuja (Thuja occidentalis ‘Smaragd’) yra viena iš labiausiai vertinamų augalų tarp sodininkų ir kraštovaizdžio dizainerių visame pasaulyje. Jos žavinga smaragdžio žalumo spalva ir gebėjimas išlaikyti formą bei spalvą ištisus metus daro ją nepakeičiama bet kurio sodo ar parko kompozicijoje.

Smaragdinė tuja gyvatvorėje
Įspūdinga smaragdinė tuja sodo kompozicijoje

Pasodinimo Ypatybės ir Priežiūra

Smaragdines tujas galima sodinti tiek pavieniui, tiek formuojant gyvatvores. Jos puikiai tinka kurti žaliąją sieną, kuri ne tik atskiria sklypo zonas, bet ir suteikia privatumo. Tačiau, norint, kad tuja augtų sveika ir graži, svarbu žinoti keletą pasodinimo ir priežiūros taisyklių:

  • Pasirinkite tinkamą vietą: Smaragdinės tujos mėgsta saulėtas arba pusiau pavėsingas vietas su gerai drenuojama dirva.
  • Atstumas tarp augalų: Sodinant gyvatvorę, tarp augalų palikite maždaug 0,5-1 m atstumą, kad augalai galėtų laisvai plėstis.
  • Laistymas: Ypač svarbus jaunų augalų laistymas pirmąjį augimo sezoną. Vėliau, tujos tampa atsparesnės sausrai.
  • Genėjimas: Nors smaragdinės tujos ir išlaiko formą be genėjimo, periodiškas šakų retinimas padeda išvengti ligų ir kenkėjų.
  • Tręšimas: Ankstyvą pavasarį patartina tręšti specialiomis, koniferoms skirtomis trąšomis.

Įdomūs Faktai

Smaragdinės tujos yra ilgaamžiai augalai, kurie, esant tinkamoms sąlygoms, gali augti iki 150-200 metų. Be to, dėl savo tankių šakų jos puikiai tinka gyvūnų lizdavietėms, suteikdamos prieglobstį ir maistą paukščiams.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *