Slyvų Genėjimas: Visas Gidas

Slyvų Genėjimas

Slyvų medžių genėjimas yra svarbi metinė užduotis, užtikrinanti derlingumą, sveikatą ir ilgaamžiškumą. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl slyvų medžių genėjimas yra svarbus, kaip ir kada jį atlikti, bei suteiksime praktinių patarimų, kaip tai padaryti teisingai.

Kodėl Genėti Slyvų Medžius?

 • Užtikrinti derlingumą: Reguliarus genėjimas skatina sveiką augimą ir didesnį vaisių derlių.
 • Formuoti medžio struktūrą: Tinkama medžio forma užtikrina geresnį saulės šviesos ir oro cirkuliaciją, mažindama ligų ir kenkėjų riziką.
 • Šalinti pažeistas šakas: Pažeistos ar ligotos šakos gali būti infekcijos šaltinis. Jų pašalinimas padeda išvengti ligų plitimo.
 • Skatinti jaunų šakų augimą: Jaunos šakos neša daugiausia vaisių, todėl svarbu skatinti jų augimą.

Kada Geriausia Genėti Slyvų Medžius?

Slyvų medžius geriausia genėti ankstyvą pavasarį, kai medis dar nemiegoja, bet žiemos šalčiai jau praėję. Tai padeda išvengti šalčio žalos atviriems pjūviams ir užtikrina, kad medis greitai pasveiktų po genėjimo.

Kaip Tinkamai Genėti Slyvų Medžius?

 1. Įrankiai: Prieš pradedant, įsitikinkite, kad naudojate aštrius ir švarius genėjimo įrankius. Tai sumažina infekcijos riziką ir palengvina darbą.
 2. Šalinimas: Pradėkite nuo sausų, pažeistų ar ligotų šakų šalinimo. Taip pat pašalinkite bet kokias besitrinančias ar per daug tankiai augančias šakas, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją.
 3. Formavimas: Slyvų medžiai dažniausiai formuojami kaip atvira taurė, paliekant vidurį tuščią, kad užtikrintumėte gerą saulės šviesos patekimą. Tai reiškia, kad reikia pašalinti vidurines šakas, paliekant keletą stiprių šakų, išdėstytų aplink medžio centrą.
 4. Atsargiai su jaunimais: Jaunos šakos yra būsimos derliaus nešėjos, todėl jas reikia genėti atsargiai, tik kiek būtina medžio formai išlaikyti.
 5. Pjūviai: Pjūvius atlikite švariai ir tiksliai, paliekant kuo mažesnius žaizdos paviršius. Pjūviai turėtų būti atliekami maždaug 5 mm virš pumpurų, nukreipiant augimo kryptį.

Patarimai

 • Higiena: Reguliariai valykite ir dezinfekuokite genėjimo įrankius, ypač kai perėjate nuo vieno medžio prie kito.
 • Apdorojimas: Pjūvių vietas galite apdoroti specialiais medžių žaizdų apsaugos preparatais, kad sumažintumėte infekcijos riziką.
 • Kantrumas: Neskubėkite ir genėkite atsargiai, atsižvelgdami į kiekvieno medžio poreikius.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *