Pomidorų daigų auginimas: viskas, ką reikia žinoti

Pomidorų daigų auginimas: viskas, ką reikia žinoti

Pomidorai – viena iš populiariausių daržovių, augančių mūsų soduose. Norint užauginti sveikus ir derlingus pomidorus, svarbu tinkamai pasirūpinti jų daigais. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai pasirūpinti pomidorų daigais nuo pat sėjos iki persodinimo į lauką ar šiltnamį.

Sėjos laikas ir paruošimas

Pomidorų sėklas pradėti sėti reikėtų vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. Sėklas reikia sėti į drėgną, bet ne per šlapią dirvą, puodeliuose ar kituose konteineriuose. Svarbu užtikrinti, kad dirva būtų derlinga ir laidži orui.

Daigų dygimas ir priežiūra

Po sėjos konteinerius padėkite į šiltą vietą. Paprastai, pomidorų daigai pradeda dygti per 7-14 dienų. Svarbu užtikrinti pakankamai šviesos – jei reikia, naudokite dirbtinę apšvietimą. Laistykite saikingai, vengiant perdrėkinimo.

Persodinimas

Kuomet daigai pasieks 10-15 cm aukštį ir turės bent 2 tikrus lapelius, juos galima persodinti į didesnius konteinerius arba tiesiai į šiltnamį. Prieš persodinant, daigus reikėtų pratinimti prie išorės sąlygų, išnešant juos į lauką keletą valandų per dieną.

Maitinimas ir priežiūra

Augindami pomidorų daigus, svarbu juos tinkamai maitinti. Rekomenduojama naudoti sudėtingus trąšų mišinius, skirtus būtent daržovėms. Taip pat, nepamirškite reguliariai patikrinti augalų dėl kenkėjų ar ligų.

Video pamoka: Pomidorų daigų auginimas

Šiame vaizdo įraše rasite išsamias instrukcijas, kaip sėti ir prižiūrėti pomidorų daigus.

Patarimai sėkmingam auginimui

  • Naudokite kokybiškas sėklas.
  • Laikykite daigus gerai apšviestoje vietoje.
  • Laistykite tik tada, kai viršutinis dirvos sluoksnis yra sausas.
  • Regulariai patikrinkite augalus, kad išvengtumėte galimų ligų ar kenkėjų.

Išvada

Pomidorų daigų auginimas nėra sudėtingas procesas, tačiau reikalauja atidumo ir tinkamos priežiūros. Sekdami šiais patarimais, galite užauginti sveikus ir stiprius pomidorų augalus, kurie džiugins jus gausiu derliumi.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *