Krienų receptas: nuo auginimo iki stalo

Krienų receptas

Krienai – neatsiejama Lietuvos virtuvės dalis, žinomi dėl savo aštrumo ir pikantiškumo, kuris praturtina tiek šventinius, tiek kasdienius patiekalus. Šiame straipsnyje dalinamės išsamiu krienų receptu, pradedant nuo jų auginimo sodo darželyje ir baigiant skaniausiais būdais juos paruošti.

Kaip auginti krienus?

Krienai mėgsta saulėtą, gerai nusausintą dirvą. Sėklos sodinamos pavasarį, o derlius nuimamas rudenį. Krienai reikalauja minimalios priežiūros, tačiau reguliarus laistymas ir ravėjimas padės išvengti ligų bei kenkėjų.

Krienų ruošimas

Prieš ruošiant krienus, juos reikia kruopščiai nuplauti ir nulupti. Tuomet krienai sutarkuojami arba sumalami iki norimos tekstūros.

Tradiciškai aštrus krienų padažas

 1. Ingredientai:
  • 100 g šviežių krienų,
  • 2 šaukštai obuolių acto,
  • 1 šaukštelis cukraus,
  • Druska pagal skonį.
 2. Paruošimas: Krienus sutarkuoti, sumaišyti su actu, cukrumi ir druska. Leisti pastovėti šaldytuve kelias valandas, kad susijungtų skoniai.

Įvairūs būdai panaudoti krienus

Krienai puikiai tinka prie mėsos patiekalų, žuvies, arba kaip aštrus priedas prie užkandžių. Taip pat galima įdaryti kiaušinius arba pridėti prie salotų.

Patarimai

 • Saugokite krienus šaldytuve įvyniotus į drėgną rankšluostį, taip jie išliks švieži ilgiau.
 • Kuo šviežesni krienai, tuo jų aštrumas stipresnis.

Išvada

Krienai – universalus ir sveikas produktas, kurį lengva auginti ir ruošti įvairiais būdais. Tikiuosi, šis išsamus gidas padės jums atrasti naujų idėjų, kaip panaudoti krienus savo virtuvėje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *