Braškių Auginimas: Išsamus Gidas

Braškių Auginimas

Pasirinkite tinkamą vietą

Braškėms reikia mažiausiai 6-8 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną. Pasirinkite vietą, kuri yra gerai apšviesta ir kurioje nėra pastovaus šešėlio.

Pasirinkite tinkamą veislę

Yra daug braškių veislių, pritaikytų įvairiems klimatams ir augimo sąlygoms. Konsultuokitės su vietiniais augintojais ar sodo prekių parduotuvėmis, kad išsirinktumėte jūsų regionui tinkamiausią veislę.

Dirvožemio paruošimas

Braškės geriausiai auga puriame, gerai drenuojamame dirvožemyje su pH lygiu tarp 5.5 ir 6.5. Prieš sodinant, dirvožemį reikėtų praturtinti kompostu ar organinėmis medžiagomis.

Sodinimas

Sodinkite braškes pavasarį, kai žemė šilta ir nėra grėsmės šalnoms. Augalus sodinkite 30-45 cm atstumu vienas nuo kito, kad būtų pakankamai vietos augti.

Laistymas ir tręšimas

Braškėms reikia nuolatinio, bet ne per didelio laistymo. Venkite augalų laistymo iš viršaus, nes tai gali skatinti ligas. Tręškite augalus organinėmis trąšomis pavasarį ir vasarą, kad skatintumėte sveiką augimą ir gausų derlių.

Priežiūra

Reguliariai tikrinkite augalus, kad anksti nustatytumėte ligas ar kenkėjus. Mulčiuokite dirvą aplink augalus, kad išlaikytumėte drėgmę, sumažintumėte piktžolių augimą ir apsisaugotumėte nuo ligų.

Derliaus nuėmimas

Braškes renkite ryte, kai jos visiškai subrendusios. Tai užtikrins geriausią skonį ir ilgesnį laikymo laikotarpį. Renkant braškes, palikite šiek tiek kotą su lapais, kad uoga ilgiau išliktų šviežia.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *