Gėlės jūros žvaigždė: Neįprastas grožis jūsų sode

Ar kada nors įsivaizdavote, kad jūsų sode gali žydėti jūros žvaigždės? Ne, tai ne fantazija, o realybė, kuria gali pasigirti gėlės jūros žvaigždės (Stapelia) savininkai. Šios neįprastos, bet nepaprastai gražios gėlės sugeba pritraukti kiekvieno dėmesį, paverčiant jūsų sodą tikru eksotikos kampeliu.

Gėlė jūros žvaigždė žydinti sode
Gėlė jūros žvaigždė žydinti sode.

Kas yra gėlės jūros žvaigždė?

Gėlės jūros žvaigždė (Stapelia) – tai sukulentinė augalų gentis, priklausanti pienių (Apocynaceae) šeimai. Jos yra kilusios iš Pietų Afrikos, bet dėl savo išvaizdos ir nepretenzingumo auginti yra populiarėjančios visame pasaulyje. Stapelia gėlės gali pasigirti įspūdingu dydžiu ir neįprastu grožiu, primenančiu jūros žvaigždę.

Auginimo ypatumai

Stapelia yra nepretenzingas augalas, tačiau tam, kad ji žydėtų, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių. Pirmiausia, augalui reikalinga šviesa, bet ne tiesioginiai saulės spinduliai. Antra, vandens jai reikia nedaug, tad laistykite tik tada, kai substratas visiškai išdžiūsta. Žiemos metu laistymą reikia sumažinti. Stapelia mėgsta gerą drenažą ir neturėtų būti laikoma per drėgnoje vietoje.

Žydėjimo stebuklas

Gėlės jūros žvaigždės žiedai gali pasiekti iki 30 cm skersmens ir išsiskiria ne tik savo dydžiu, bet ir spalvomis – nuo geltonos iki raudonos ir net violetinės. Tačiau būkite pasiruošę, kad žydėjimo metu gali pasireikšti specifinis kvapas, kuris pritraukia apdulkintojus – muses.

Kur įsigyti?

Stapelia gėlės gali būti įsigytos specializuotose gėlininkystės parduotuvėse arba internetu. Rinkdamiesi augalą, atkreipkite dėmesį į jo būklę, šaknų sistemą ir lapų sveikatą. Geriausia rinktis sveikus, stiprius augalus, kurie greičiausiai džiugins jus žydėjimu.

Įdomūs faktai

  • Stapelia gėlės gali žydėti iki 5 dienų.
  • Jos gali pritraukti ne tik muses, bet ir kitus vabzdžius, kurie padeda apdulkinimo procese.
  • Kai kurios rūšys išskiria kvapą, panašų į mėsos ar žuvies kvapą, kad pritrauktų apdulkintojus.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *