Erikos auginimas: natūralus grožis Jūsų sode

Gėlė erika, dar žinoma kaip erikinė, yra viena iš tų augalų, kurie sugeba pritraukti akį ne tik dėl savo spalvingų žiedų, bet ir dėl ilgo žydėjimo periodo. Tai padaro eriką puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori savo soduose ar balkonuose sukurti spalvingas kompozicijas.

Erika gėlės pilname žydėjime
Spalvingos erikos užpildo kraštovaizdį.

Kodėl verta auginti eriką?

Erikos augalai yra itin nepretenzingi, tačiau tuo pačiu metu gali pasiūlyti gausybę spalvų ir formų. Nuo žemo augimo veislių, tinkamų alpinariumams, iki aukštesnių, kurios puikiai tiks sodų grupėse ar kaip spalvingi akcentai. Erikos žydi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, todėl jūsų sodas visada atrodys gyvas ir spalvingas.

Kaip pasirūpinti erikomis?

Erikos mėgsta saulėtą ar pusiau pavėsingą vietą ir gerai nusausintą, rūgštų dirvožemį. Verta atkreipti dėmesį, kad šie augalai nepakenčia kalkių, todėl jei Jūsų sodo dirvožemis yra šarminis, būtina jį parūgštinti. Erikos laistomos saikingai, vengiant perdrėkinimo, ypač žiemos metu.

Veislių įvairovė

Šiandien veisėjai siūlo platų erikų veislių asortimentą, pradedant nuo žemų, kompaktiškų augalų iki didesnių ir aukštesnių rūšių. Spalvų gama taip pat stulbina: nuo švelnių baltų ir kreminių atspalvių iki ryškių rožinių, purpurinių ir net beveik raudonų žiedų.

Erikos ligos ir kenkėjai

Nors erikos yra gana atsparios daugumai ligų ir kenkėjų, jas gali užpulti amaras arba šaknų puvinys. Reguliari prevencija, tinkamas laistymas ir dirvožemio parinkimas padės išvengti daugelio problemų.

Dar viena priežastis pasirinkti erikas

Besirūpinant aplinkosauga ir biologine įvairove, erikos tampa dar vertingesniu pasirinkimu. Jos traukia bičių ir kitų naudingų vabzdžių, padedančių apdulkinti augalus, taigi prisideda prie gamtos išsaugojimo.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *