Smaragd tujos: puošnios ir ilgaamžės sodo puošmenos

Smaragd tujos (Thuja occidentalis ‘Smaragd’) – vienas populiariausių ir dažniausiai sodinamų augalų Lietuvos soduose. Šios tujos išsiskiria savo sodriai žalia spalva, tankiu vainiku ir koniška forma, dėl ko yra itin vertinamos tiek vienišai sodinant, tiek formuojant gyvatvores.

Kodėl verta rinktis Smaragd tujas?

Atsparumas šalčiui. Smaragd tujos puikiai atlaiko Lietuvos žiemos šalčius, todėl jos nepraranda dekoratyvumo net esant stipriems šalčiams.

Mažai priežiūros. Šios tujos reikalauja minimalios priežiūros, joms nebūtina dažnai genėti, tačiau, jei norite išlaikyti tam tikrą formą, genėjimas gali būti atliekamas pagal poreikį.

Lėtas augimas. Dėl lėto augimo tempo Smaragd tujos yra idealus pasirinkimas mažesniems sodams, kur norima išvengti dažno augalų genėjimo ir priežiūros.

Smaragd tujos

Kaip pasirinkti tinkamą vietą Smaragd tujoms?

Smaragd tujoms reikalinga saulėta arba pusiau šešėlinė vieta. Svarbu pasirinkti vietą, kur dirvožemis būtų gerai drenuojamas, nes tujos negerai auga užmirkusioje žemėje. Prieš sodinant, rekomenduojama dirvožemį paruošti, įmaišant komposto ar durpių, kad pagerintumėte dirvožemio struktūrą ir maistingumą.

Priežiūra ir genėjimas

Nors Smaragd tujos ir yra mažai reikalaujančios priežiūros, visgi yra keletas veiksmų, kurie padės užtikrinti, kad augalai augtų sveiki ir gražūs. Pavasarį, augalams pradėjus augti, rekomenduojama tręšti specialiomis trąšomis. Laistymas yra svarbus jaunų augalų pirmuosius metus po pasodinimo, ypač sausų orų metu.

Genėjimas nėra būtinas, tačiau jei norite formuoti arba išlaikyti tujas tam tikroje formoje, geriausia genėti pavasarį, prieš augimo sezono pradžią. Taip augalai greičiau atsistato ir suformuoja gražią lają.

Įdomūs faktai apie Smaragd tujas

  • Smaragd – tai žodis, kilęs iš senovės graikų kalbos, reiškiantis žalią brangakmenį.
  • Šios tujos gali gyventi iki 150-200 metų, todėl jos gali tapti ilgamečiais jūsų sodo gyventojais.
  • Smaragd tujos yra puikus pasirinkimas formuojant gyvatvores, nes jų tankus vainikas užtikrina privatumą ir apsaugą nuo vėjo.

Išvada

Smaragd tujos – puikus pasirinkimas kiekvienam, kas nori savo sode turėti žaliuojančių, ilgaamžių ir mažai priežiūros reikalaujančių augalų. Jų sodri žaluma, tankus vainikas ir įspūdinga forma gali papuošti bet kurį sodą, suteikiant jam išskirtinumo ir žalumo.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *