Moliūgų Sėklos: Naudojimas, Auginimas ir Priežiūra

Įvairių Rūšių Moliūgų Sėklos

Moliūgų sėklos yra vertinamos ne tik dėl jų skonio ir maistinių savybių, bet ir dėl jų naudos sode ir ūkyje. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirinkti tinkamas moliūgų sėklas, kaip jas tinkamai pasėti ir prižiūrėti, kad užaugintumėte sveikus ir derlingus moliūgus.

Kaip Pasirinkti Moliūgų Sėklas

Pasirinkimas priklauso nuo to, kokių moliūgų norite užauginti. Yra įvairių rūšių moliūgų, pradedant maistiniais ir baigiant dekoratyviniais. Svarbu atsižvelgti į augalų auginimo sąlygas ir tikslą. Pasirinkite sėklas iš patikimų tiekėjų, kad užtikrintumėte gerą daigumą.

Moliūgų Sėklų Sodinimas

Moliūgus geriausia sėti tiesiogiai į lauko dirvą, kai praeina šalnų grėsmė. Sėklos turi būti pasodintos maždaug 2-3 cm gylyje. Atstumas tarp augalų priklauso nuo moliūgų veislės, bet paprastai rekomenduojamas atstumas yra nuo 60 cm iki 1,2 m.

Priežiūra

Moliūgai reikalauja daug saulės ir drėgmės. Laistykite juos reguliariai, ypač sausų periodų metu, bet vengkite lapų šlapinimo, kad išvengtumėte ligų. Tręškite augalus organinėmis trąšomis augimo sezono pradžioje ir vėliau, kai pradeda formuotis vaisiai.

Derliaus Nuėmimas ir Moliūgų Sėklų Rinkimas

Moliūgai yra subrendę, kai jų oda tampa kietas ir pasiekia tipinę veislei būdingą spalvą. Subrendusius moliūgus reikia nuimti prieš pirmąsias šalnas. Moliūgų sėklas galima išsaugoti ateinantiems metams, kruopščiai jas išvalant ir išdžiovinant.

Sėklų Saugojimas

Išdžiovintas sėklas reikėtų laikyti vėsioje, sausoje vietoje. Geriausiai tinka hermetiškai uždaromos pakuotės, kurios apsaugo sėklas nuo drėgmės ir kenkėjų.

Naudojimas

Moliūgų sėklos yra puikus magnio, cinko ir kitų svarbių mikroelementų šaltinis. Jas galima naudoti kaip užkandį, prieš tai apkepinus arba džiovintus. Taip pat sėklos gali būti naudojamos įvairiuose receptuose, pridedant prie salotų, duonos ar desertų.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *