Lamarko medlieva: puošnus ir vertingas augalas jūsų sode

Lamarko medlieva (Lonicera xylosteum), dar vadinama paprastąja medlieva, yra ne tik gražus, bet ir labai naudingas augalas jūsų sode. Ši medlieva priklauso Gervuogių (Caprifoliaceae) šeimai ir yra išskirtinė dėl savo žavingų geltonų žiedų, kurie pavasarį ir ankstyvą vasarą papuošia sodą, o vėliau pasirodo raudonos, dekoratyvios uogos.

Lamarko medlieva

Kaip auginti Lamarko medlievą

Lamarko medlieva yra lengvai auginama ir nepretenzinga augalas, kuris gerai auga vidutiniškai derlingoje, gerai drenuojamoje dirvoje. Ji mėgsta saulėtas iki pusiau pavėsines vietas. Įdomu tai, kad šis augalas gali pasiekti iki 1-2 metrų aukštį, o jo platus ir šakotas krūmas suteikia sodui sodrumo ir tekstūros.

  • Dirvožemis: Lamarko medlieva nekelia didelių reikalavimų dirvožemiui, tačiau geriausiai jaučiasi vidutiniškai derlingoje, gerai drenuojamoje žemėje.
  • Apšvietimas: Augalui tinka tiek saulėtos, tiek pusiau pavėsinės vietos. Tiesioginis saulės šviesos kiekis gali įtakoti žydėjimo gausumą ir spalvų ryškumą.
  • Laistymas: Jauni augalai reikalauja daugiau vandens, tačiau įsitvirtinus, medlieva tampa sausros atspariu augalu. Būtina vengti perteklinio laistymo, kad neišprovokuotumėte šaknų puvimo.

Lamarko medlievos priežiūra

Nors Lamarko medlieva ir yra gana nepretenzinga, tam tikra priežiūra yra būtina, norint, kad augalas būtų sveikas ir gerai žydėtų. Pavasarį, prieš prasidedant augimo sezonui, rekomenduojama nupjauti per žiemą pažeistus šakų galus, taip pat formuoti augalo krūmą. Tai padeda skatinti naujų, stiprių šakų augimą.

Rudeniop, kai uogos jau subręsta, Lamarko medlieva tampa spalvingas akcentas sode. Raudonos uogos ne tik papuošia augalą, bet ir pritraukia paukščius, kurie mėgsta jas valgyti, taip prisidedant prie augalų dauginimosi.

Lamarko medlievos nauda ir panaudojimas

Lamarko medlieva yra ne tik dekoratyvus, bet ir naudingas augalas. Jos žiedai ir uogos yra vertinami dėl jų gydomųjų savybių. Nors reikėtų atsiminti, kad uogos žmonėms yra nuodingos ir neturėtų būti valgomos.

Augalas gali būti naudojamas gyvatvorių ar mišrių augalų kompozicijose, taip pat kaip vienišas akcentas sode. Jo ryškios uogos ir žiedai puikiai tinka natūralistinio stiliaus sodams puošti.

Įdomūs faktai

Ar žinote, kad Lamarko medlieva yra pavadinta prancūzų gamtininko Jean-Baptiste de Lamarck vardu? Jo darbai padėjo pamatus evoliucinėms teorijoms, o augalui šis vardas suteiktas dėl jo išskirtinių mokslinių indėlių.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *