Krokų auginimas – Pasitikite Pavasarį Spalvingai

Krokai – tai vieni pirmųjų pavasario pasiuntinių, kurie ne tik praneša apie artėjantį šiltųjų metų laikų atėjimą, bet ir puošia sodus bei parkus įvairiaspalviais žiedais. Šiame straipsnyje dalinamės patarimais ir gudrybėmis, kaip sėkmingai auginti šiuos nepretenzingus, bet neįtikėtinai žavingus augalus savo sode.

Įvadas

Krokų Auginimas

Krokai (Crocus) priklauso šafraninių (Iridaceae) šeimai. Tai daugiametės svogūninės gėlės, kurios džiugina akį įvairių spalvų žiedais – nuo baltos iki violetinės, geltonos ar net dviejų spalvų deriniu. Krokai yra ne tik gražūs, bet ir labai atsparūs šalčiui, todėl jie puikiai tinka Lietuvos klimatui.

Pasiruošimas Sodinimui

Krokų svogūnėlius (dar vadinamus cormais) reikėtų sodinti rudenį, apie 4-6 savaites prieš šalčius, kad jie turėtų pakankamai laiko įsitvirtinti žemėje. Idealus sodinimo laikas – rugsėjo vidurys iki spalio pabaigos.

Pasirinkite tinkamą vietą

Krokams reikalinga saulėta arba pusiau šešėlinė vieta su gerai drenuojama dirva. Jie puikiai jaučiasi natūralizuotose pievose, gėlynų priekyje ar net puošdami takų pakraščius.

Dirvos paruošimas

Prieš sodinant, dirvą reikėtų gerai išarti ir praturtinti kompostu arba durpėmis, jei ji yra per sunki ar molinga. Tai užtikrins gerą drenažą ir palankias sąlygas krokų augimui.

Sodinimas

  • Svogūnėlių paruošimas: Prieš sodinant, patikrinkite, ar svogūnėliai sveiki, be pelėsio ar puvimo žymių.
  • Gylis ir atstumas: Sodinkite svogūnėlius maždaug 7-10 cm gylyje, palikdami tarp jų maždaug 7-9 cm atstumą. Tai užtikrins, kad jie turėtų pakankamai vietos augti ir vystytis.
  • Pozicija: Svarbu, kad svogūnėlių „nugara” būtų apačioje, o „smailė” – viršuje.

Priežiūra

Krokai yra gana nepretenzingi augalai, tačiau tam tikra priežiūra jiems reikalinga:

  • Laistymas: Po sodinimo svogūnėlius reikia gerai palaistyti. Vėliau, augalams subrendus, laistyti reikės tik esant labai sausoms oro sąlygoms.
  • Tręšimas: Ankstyvą pavasarį, kai tik pasirodo pirmieji ūgliai, krokus galima patręšti kompleksiniu mineraliniu trąšu.
  • Žydėjimo pabaiga: Po žydėjimo leiskite krokų lapams natūraliai pagelsti ir nudžiūti. Tai svarbu, kad augalas galėtų kaupinėti maistines medžiagas svogūnėlyje kitam žydėjimui.

Dauginimas

Krokai dauginasi svogūnėlių atžalomis. Kas 3-4 metus rekomenduojama iškasti per tankiai augančius svogūnėlius, atskirti atžalas ir persodinti.

Išvada

Krokai – tai puikus pasirinkimas kiekvienam sodininkui, norinčiam savo sode pasitikti pavasarį spalvingai ir išskirtinai. Sekdami šiais patarimais, galėsite mėgautis jų žydėjimu kiekvieną pavasarį.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *