Hortenzijos

Hortenzijos

Hortenzija, arba Hydrangea, yra viena iš labiausiai vertinamų ir plačiai auginamų dekoratyvinių krūmų visame pasaulyje. Dėl savo ryškių, didelių gėlių žiedynų, kurie gali būti įvairių spalvų – nuo švelnios mėlynos iki gyvybingos rožinės ar net grynos baltos – šios augalai tapo neatsiejama bet kurio sodininko kolekcijos dalimi.

Kodėl Verta Auginti Hortenzijas?

Hortenzijos ne tik puošia sodą savo išskirtine grožybe, bet ir yra gana nepretenzingos priežiūros atžvilgiu. Jos gali augti tiek saulėtose, tiek pusiau šešėlinėse vietose, o deramai prižiūrėtos džiugins savininką ilgai žydėjimu. Be to, hortenzijos puikiai tinka kurti spalvingas gyvas tvoras arba naudoti kaip soliterius sodo kompozicijose.

Hortenzijų Rūšys

Yra keletas pagrindinių hortenzijų rūšių, kiekviena iš jų pasižymi unikaliais bruožais:

  • Panikulinė hortenzija (Hydrangea paniculata) – išsiskiria kekėmis pavidalo žiedynais, kurie žydi nuo ankstyvo vasaros iki vėlyvo rudens.
  • Kamuolinė hortenzija (Hydrangea macrophylla) – žinoma dėl didelių, apvalių žiedynų, kurie gali keisti spalvą priklausomai nuo dirvožemio pH.
  • Kalninė hortenzija (Hydrangea serrata) – mažesni krūmai, turintys subtilesnius žiedynus, tinkami šaltesnėms klimato zonoms.
  • Žiedoformė hortenzija (Hydrangea arborescens) – pasižymi didelėmis, baltomis žiedų kekėmis, labai atsparios šalčiui.

Priežiūra ir Auginimas

Hortenzijų auginimas ir priežiūra nėra sudėtinga, tačiau yra keletas svarbių patarimų, kurie padės pasiekti geriausių rezultatų:

  • Dirvožemis: Hortenzijoms reikalingas derlingas, gerai drenuojamas dirvožemis. Žiedų spalva gali keistis priklausomai nuo dirvožemio pH lygio.
  • Laistymas: Šie augalai mėgsta drėgmę, todėl reikėtų juos reguliariai laistyti, ypač sausų orų metu.
  • Apkarpy mas: Apkarpyti hortenzijas rekomenduojama ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Tačiau apkarpy mo laikas ir būdas priklauso nuo rūšies.
  • Žiemojimas: Kai kurios hortenzijų rūšys gali reikėti papildomos apsaugos žiemą, ypač šaltesnėse vietovėse.

Įdomūs Faktai

Hortenzijų žiedų spalvos keitimas yra unikalus reiškinys, kurį galima kontroliuoti keičiant dirvožemio pH lygį. Pavyzdžiui, rūgštesnėje dirvoje žiedai bus linkę į mėlyną atspalvį, o šarminėje – į rožinę.

Svarbios Hortenzijų Veislės

Kai kurios populiarūs hortenzijų veislės yra ‘Annabelle’, ‘Grandiflora’, ‘Pinky Winky’ ir daugelis kitų. Kiekviena iš jų pasižymi išskirtiniais žiedynų formomis ir spalvomis, suteikiančiomis galimybę kurti įvairias sodo kompozicijas.

Apibendrinimas

Hortenzijos – tai ne tik gražūs, bet ir gana lengvai prižiūrimi augalai, kurie gali praturtinti bet kurį sodą. Tinkamai auginant, šie augalai džiugins savo žiedais ištisus metus, o jų įvairovė suteikia galimybę eksperimentuoti su sodo dizainu.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *