Amarilio auginimas – kaip išauginti prabangų žiedą savo namuose

Amarilis

Amarilis (lot. Hippeastrum) yra viena iš populiariausių kambarinių augalų, kurios didžiulės, ryškios gėlės gali papuošti bet kurį namų kampelį. Nepaisant to, kad jų auginimas gali atrodyti sudėtingas, laikantis kelių paprastų taisyklių, galima pasiekti, kad augalas kasmet džiugintų akį savo žiedais.

Kodėl verta auginti amarilį?

Amarilio žiedai simbolizuoja grožį, išskirtinumą ir didybę. Jų spalvos variuoja nuo švelniai rožinės iki sodrios raudonos, taip pat yra baltų, geltonų ir net dviejų spalvų žiedų atmainų. Amarilis puikiai tinka žiemos švenčių laikotarpiui, nes gali žydėti žiemą, suteikdamas namams šventiškumo ir šilumos.

Kaip pasirūpinti amariliu?

Žemė ir pasodinimas

Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą žemę. Amariliui reikalinga gerai drenuojama, derlinga žemė. Galima naudoti paruoštą gėlių žemę arba sumaišyti durpes su smėliu ir kompostu. Svarbu, kad indas, kuriame sodinsite amarilį, būtų pakankamai didelis ir turėtų drenažo skyles.

Laistymas ir tręšimas

Amarilis mėgsta drėgmę, tačiau svarbu neperlaistyti. Laistyti reikėtų tik tada, kai viršutinis žemės sluoksnis išdžiūsta. Augalui pradėjus žydėti, tręšti reikėtų kas dvi savaites specialia gėlių trąša.

Šviesa ir temperatūra

Amariliui reikalinga šviesi vieta, bet tiesioginiai saulės spinduliai gali būti pernelyg stiprūs. Optimali temperatūra augimui yra apie 20-25°C dieną ir šiek tiek vėsesnė naktį.

Žydėjimo skatinimas

Po žydėjimo amarilio lemputę reikia paruošti kitam žydėjimo ciklui. Tam reikia sumažinti laistymą ir leisti augalui pailsėti. Vėliau lemputę reikia laikyti vėsioje, tamsioje vietoje maždaug 2 mėnesius. Po to, kai lemputė vėl išleidžia ūglius, galima pradėti reguliariai laistyti ir tręšti, skatinant naują žydėjimą.

Amarilio auginimo problemos

Nors amarilio auginimas nėra labai sudėtingas, kartais gali kilti problemų, pavyzdžiui, augalas nežydi arba ant jo atsiranda kenkėjų. Dažniausiai tai įvyksta dėl netinkamos priežiūros, todėl svarbu stebėti augalo būklę ir laikytis aukščiau išdėstytų rekomendacijų.

Santrauka

Amarilio auginimas gali atnešti daug džiaugsmo ir spalvų į jūsų namus. Svarbiausia yra teisingai pasirinkti augalo vietą, reguliariai, bet atsargiai laistyti, tręšti ir suteikti augalui poilsio laikotarpį po žydėjimo. Sekdami šiais patarimais, galite mėgautis šio nuostabaus augalo žiedais kiekvienais metais.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *